Трохи кабалістики,
або про оновлений формат 13 випуску
Пройшовши божественно гармонійний цикл дванадцяти виходів у світ, «ФілеоЛогос» дійшов до тієї магічної цифрової позначки, за якою, виходячи з числової символіки, має відбутися переродження, розпочатися новий відлік, чи просто — невідомість. Ця точка — маргінальне і фатально небезпечне число нового випуску — 13. Щось має трапитися: збій у системі, порушення рівноваги, еволюційний стрибок чи мутація, смерть… — або ж народження нової якості, пришестя найсильнішого бога, вихід на життєву арену найвдатнішого і найуспішнішого героя.
Саме тому видається необхідним помістити на початку випуску щось на кшталт замовляння чи молитви, чи відречення, щоб наперед убезпечити себе від імовірних зловорожих магічних сил. Звісно, раціональній свідомості вже тому, що вплив цей магічний, достатньо не вірити в нього (як у кожну іншу магію) — і він зникне. Але видання причетне до магічного світу художнього творення, котрий глибоко закорінений у несвідомій душі та її архетипних структурах — тому замовляння, посипання маком і сіллю, викладання оберегів часником і хроном, вбивання у землю осикових кілків і малювання магічних кіл, биття поклонів і хресні знамення для нейтралізації магічної цифри — всі ці язичницькі і християнські ритуали в непередбачуваному царстві Слова зберігають свою чинність.
Виходячи із принципу взаємної нейтралізації рівнозначних магічних сил, зауважимо, що дописувачі і читачі «ФілеоЛогоса» можуть звільнити себе від трискадекафобії (виявляється, є й така!!! саме задля людей, котрі страждають цією хворобою, в деяких країнах уникають використовувати цифру 13 у нумерації готельних номерів та будинків (Франція), стільців у будинках опери (Італія), корабельних кают, автобусів (США)) вже через те, що засновник видання і головний редактор професор Петро Білоус народився якраз 13 числа (13 жовтня 1953 року). Ця обставина, виходячи з магічної логіки, має нейтралізувати негативний вплив тринадцятки у всіх починаннях людини, котра народилася в такий день.
Проти тринадцятки ми вжили також іншої магічної протидії на рівні цифр, помістивши у випуск, по-перше, творчість щойно народженого літературного гурту «Кварта», у назві якого фігурує цифра 4 — котра, як відомо, символізує повноту життєвого самовираження та стабільність. Вдалися ми також до ще однієї, надзвичайно дієвої в боротьбі з темними силами цифри 3 — у трьох нових рубриках часопису вміщено по три самодостатні тексти. А якщо 3 помножити на 3, то вийде ще одна цифра-оберіг — 9.
До того ж, нам більше імпонують ідеї оновлення і зростання, повязані з цифрою 13. Саме тому редколегія пропонує оновлений формат часопису, розширення тематики, жанрів і новий принцип рубрикування матеріалів, що розширює можливості для співпраці — і дописувачами «ФілеоЛогоса» можуть стати відтепер не лише автори художніх текстів, але й літературні критики та теоретики, читачі й усі інші свідомі і несвідомі субєкти, котрим не чужа заявлена у назві часопису філія (схильність, симпатія, любов☺) до літератури.
У цьому випуску часопису, крім звичних для «ФілеоЛогоса» поезії та прози, ви знайдете кілька нових рубрик: «Літфорум», «Дві мірки», «Пейзажі людини» та «Літnotes». На «Літфорумі» дописувачі поділяться своєю присутністю чи якимсь-боком-причетністю до актуальних літературних подій: презентацій книг, знайомств чи інтервю з письменниками. Рубрика «Дві мірки» має спровокувати певну дискутивну напругу випуску, пропонуючи увазі читача дві протилежні (чи просто різні) точки зору на певне, знову ж, причетне до мистецько-літературного, творчого життя явище. «Пейзажі людини» варто малювати із кожної цікавої, колоритної чи й просто симпатичної вам особистості. Обовязковою вимогою є красива літературна форма такого пейзажу. І нарешті, до «Літnotes»-у кожен філолог ще за шкільною чи студентською звичкою завжди щось нотує: веде читацького щоденника, виписує красиві чи розумні цитати, фіксує враження від прочитаної книги. Тож у цій рубриці можна поділитися своїми читацькими враженнями, написати рецензію на щойно випущену книгу, котра вас зацікавила і може придатися до читання ширшому колу читачів.
Смачного вам прочитання цього магічного 13 випуску «ФілеоЛогоса»! Любімо Слово!
Трохи кабалістики, або про оновлений формат 13 випуску. Стаття / Філео+Логос (Люблю+Слово): Літературний часопис філологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. - 2010 - #13. - 116 с. - С.3-4.
Немає коментарів:
Дописати коментар